استخراج فلزات, پالادیوم, پلاتین, کاتالیزور

روش های استخراج عنصر پالادیوم

استخراج عنصر پالادیوم

استخراج عنصر پالادیوم

در کشورمان نیز به علت قیمت بسیار بالا و روزافزون پالادیوم انگیزه ای برای بسیاری از کارگاه ها ایجاد شده است تا با استفاده از ضایعات به دنبال کسب درامد از این روش باشد.

روش های استخراج عنصر پالادیوم

اجازه بدهید قبل از اینکه شما را با روش های استخراج این عنصر آشنا کنم اشاره ای کوتاه به تاریخچه کشف ان که گفتنی است که این عنصر در سال ۱۸۰۳میلادی در یک معدن در حال استخراج پلاتین بودند کشف شده در آن زمان کشور برزیل تنها معدن بزرگ استخراج در جهان را در اختیار داشت شخصی به نام والانتون این عنصر را از ترکیبات موجود در سنگ های پلاتین کشف کرد وبه همین علت در دسته پلاتین ها جای گرفت.

کشف پالادیوم

کشف پلادیوم نیز همانند بسیاری از فلزات زمانی رخ داد که کارگردان معدن در جستجوی فلز گرانبهای پر طرفداری به نام طلا بودند.

معدن چی های برزیل علاوه بر کشف طلا به مقادیر زیادی از نقره پلاتین و فلزاتی از این قبیل دست پیدا کردند. هر روزه الیاژهای جدیدی در این معادن یافت و رونمایی می شد پالادیوم نیز ک دومین فلز در گروه فلزات پلاین است روی همین اتفاق بود که کشف شد البته در اوایل کار معدن چیا بر این باور بودند که الیاژ حاوی پالادیوم ترکیبی از طلا و نقره بود ولی در اینده متوجه شده اند که عنصر دوم این ترکیب پالادیوم است.

ترکیب کردن پلاتین در محیط آبی با اسید و سپس اضافه کردن جیوه به ان رسوب زرد رنگی را به وجود آورد. این رسوب سرآغاز زندگی جالب پالادیوم در جهان بود فلزی زرد رنگ که در حال حاضر توانسته است جایگاهی نزدیک به جایگاه طلا در سطح جهان و در میان انسان ها بدست بیاورد.

اصلی ترین کاربردهای پالادیوم

یکی از اصلی ترین کاربردهای پالادیوم استفاده از ان به عنوان کاتالیزور در واکنش های شیمیایی می باشد حدودا ۸۰درصد از کل واکنش های شیمیایی استفاده شده در صنایع مختلف توسط فلزات که در گروه پلاتین جای دارند ساپورت می شوند.

جهت کسب اطلاعات جامع تر درخصوص پالادیوم به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *