استخراج فلزات, پلاتین, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست دسته دوم, خریدار کاتالیست مستعمل, فلزات کاتالیزور, مطالب

فرایند استخراج پلاتین از کاتالیست

استخراج پلاتین

استخراج پلاتین
با توجه به اینکه پلاتین یکی از فلزات گرانبها در کاتالیزور است و میتواند منبع درآمد مناسبی باشد و البته در سلامت محیط زیست تاثیر زیادی دارد می بایست استخراج شود و در مراحل بعدی برای کاتالیزور مورد استفاده قرار گیرد.
در این مقاله قصد داریم در رابطه با استخراج اين فلز ارزشمند صحبت کنیم و البته فرایند استخراج آن را نیز توضیح دهیم پس تا انتها با کاتالیست همراه باشید.

فرایند استخراج پلاتین از کاتالیزور و کاربرد آن

کاتالیزور برای تصفیه گاز سمی تولید شده توسط خود مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند در کاهش آلودگی هوا بهترین تاثیر را داشته باشد.
وقتی گاز سمی توسط خودرو تولید میشود از این ابزار (کاتالیزور) عبور میکند تبدیل به دی اکسید کربن میشود که برای حفظ سلامت محیط زیست بسیار مناسب است.
با توجه به اینکه تمام قطعات خودرو پس از مدتی کارایی خود را از دست میدهند ، باید بگویم عمر کاتالیزور نیز بعد از گذشت 4 سال به پایان می رسد و باید تعویض شود و در صورتی که اقدام به تعویض آن نکنید این ابزار نمیتواند گاز سمی را تصفیه کند و در کنار اینکه میتواند منجر به آلودگی هوا میشود ، جریمه ی نقدی نیز میشود.
چون داشتن سلامت این قطعه جزء قوانین راهنمایی و رانندگی است و در صورت عدم سلامت این قطعه شما جریمه میشود.

با کاتالیزور از کار افتاده چه کار کنیم؟

با توجه به اینکه کاتالیزور ها دارای فلزات ارزشمندی همچون پلاتین و پالادیوم هستند میتوانید آنها را به گاراژها و انبار های استخراج کاتالیزور بفروشید .
خریدار کاتالیزور فرسوده فلزات ارزشمند کاتالیزور را استخراج میکند و به چرخه تولید برمیگرداند.البته باید بگویم پلاتین در صنایعی همچون جواهر سازی و تولید قطعات الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار میگیرد پس این نوع قطعات را نیز پس از فرسوده شدن میتوانید به خریداران کاتالیست دسته دوم بفروشید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *