پلاتین, مطالب

تاریخچه استخراج پلاتین

تاریخچه پلاتین

تاریخچه پلاتین

پلاتین و استخراج آن

در این روش استخراج پلاتین از کاتالیست های مستعمل در محیط مورد بررسی قرار میگیرد و در این زمینه آزمایش های متفاوتی انجام شده است
که در آنها اثراتی مانند دما ،محافظت ،و همچنین نسبت جامد به مایع بر روی استخراج ان ها تست شده است.

نتایجی که از این آزمایش های گوناگون حامل شده نشان میدهد که با افزایش و بالا رفتن دما میزان بازده این استخراج افزایش یافته است.

اما پس از رسیدن به یک نقطه ماکزیمم خواهد داشت این پدیده به علت جذب سطحی کمپلکس پلاتین استخراج شده بر روی پایه کاتالیز رخ می دهد برای مانع شدن از جذب پلاتین اثر افزودنی های گوناگون و مختلفی نیز مورد بررسی قرار میگیرد.

این ازمایشات نشان می دهد که اسید اگزانیک تاثیر خوبی برای جلوگیری از جذب ان دارد اثر غلظت روی استخراج بسیار ناچیز مشاهده شده است و برعکس نسبت مایع به جامد تاثیر زیادی به روی استخراج پلاتین داشته است اما در اینجا اشاره ای به تاریخچه پیدایش پلاتین میکنیم.

تاریخچه پلاتین

گفته شده است که اولین مورد شناخته شده از کاربرد پلاتین در تاریخ بشری بر می گردد به قسمت قاره ای امریکا در کشور که این فلز را از میان شن های رودخانه به دست آورده و از آلیاژ پلاتین و طلا برای ساختن زیورآلات استفاده می کند.

اولین کسی که وجود این فلز را گسترش داد سزار اسکالیگر نام داشت وی در سال 157 به عنوان اولین مرد اروپایی وجود این فلز را خبر داد او پلاتین را اینگونه توصیف کرد بود پلاتین فلزی که نه اتش ون ه هیچ ابزار دیگری توان ذوب کردن آنرا ندارد که این توصیف اشاره به دمای بالای نقطه جوش این فلز 3825 درجه می باشد .

تولید مجانی این فلز در سال 2010 حدود 92 تن بوده که معادل چیزی کمتر از یک سیزدهم تولید طلا در همان سال می باشد.

برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد پلاتین به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *