پلاتین, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیست دسته دوم, فلزات کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

راه های تعمیر کاتالیزور خودرو

تعمیر کاتالیزور

تعمیر کاتالیزور
کاتالیزور از مهمترین ابزارهایی است که برای جلوگیری از آلودگی هوا در خودرو مورد استفاده قرار میگیرد و میتواند سلامت محیط زیست را تضمین کند.
در این مقاله ن قصد داریم در رابطه با خرابی های احتمالی این قطعه و همچنین فرایند تعمیر آن بپردازیم پس تا انتها ی این مقاله با کاتالیست همراه باشد.
توجه داشته باشید که خراب شدن کاتالیزور میتواند به محیط زیست آسیب می زند پس هر نوع خرابی احتمالی باید بررسی شود.

تعمیر کاتالیزور

اولین نکته در رابطه با کاتالیزور طول عمر آن است.
نکته ی مهم طول عمر کاتالیزور این است که این قطعه میتواند تا انتهای طول عمر خودرو مورد استفاده قرار بگیرد و نیاز به تعویض آن نیست.
اما در برخی موارد ممکن است که کاتالیزور خراب شود یا آسیب ببیند که می بایست کاتالیزور را تعویض کنید.

برخی از این آسیبها عبارتند از :

فرایند کلی عملکرد کاتالیزور بدین صورت است که کربن مونوکسید و هیدرو کربن‌ را به دی اکسید کربن تبدیل می کند که این گاز برای محیط زیست خطر کمتری دارند.
در صورتی که کاتالیزور در نوع عملکرد برای تبدیل گازها به دی اکسید کربن دچار خرابی شود، میتوان با کمک دستگاه دیاگ مشکل را پیدا کرد و فرایند تعمیر را انجام داد.
به عنوان مثال زمان خرابی کاتالیزور سوکت سنسور اکسیژن برداشته میشود و نوع عملکرد کاتالیست تست میشود و اگر هنوز مشکل وجود داشته باشد کاتالیزور را باید تعویض کنید.
با توجه به اینکه کاتالیزور قطعه ای گران قیمت است در ابتدا باید تا حد امکان باید اقدام به تعمیر آن کنید و در صورت عدم تعمیر اقدام به تعویض کاتالیزور خودرو کنید.

سخن پایانی:

دارا بودن کاتالیزور برای همه ی خودرو ها امری اجباری است ، چون نبود این قطعه میتواند به موتور خودرو آسیب بزند و البته نکته ی مهم دیگر این است که هر خودرویی این قطعه را نداشت باشد طبق قوانین راهنمایی و رانندگی جریمه میشود.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *