پالادیوم, پلاتین, تعویض, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور کهنه, فلزات کاتالیزور, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

مزایا و معایب حذف کاتالیزور خودرو

حذف کاتالیزور

حذف کاتالیزور

کاتالیزور مهمترین قطعه ای است که میتواند میزان آلایندگی هوا را کاهش دهد.

فرایند کار کاتالیزور

کاتالیزور در مسیر اگزوز قرار میگیرد و گازهای سمی ناشی از تولید دود در خودرو را تصفیه میکند که این گازهای پس از عبور از کاتالیزور به گاز دی اکسید کربن تبدیل می شوند که خطر بسیار کمی برای هوا دارند.

فلزات کاتالیزور

کاتالیزور دارای فلزات گرانبهایی همچون پلاتین ، رودیوم و پالادیوم است که در برابر حرارت مقاومت بسیار زیادی دارند و بهترین فلزات در امر تصفیه گازهای سمی هستند.
به دلیل گرانبها بودن این فلزات زمانی که عمر کاتالیزور به اتمام برسد ، می توان آن را به خریدار کاتالیزور استوک بفروشید ، به خاطر دارا بودن فلزات گران بها ، این قطعه ارزش زیادی دارد.

مزیت حذف کاتالیزور

1: شتاب و قدرت خودرو افزایش پیدا میکند که البته این امر موقتی است ، چون خودرو استهلاک زیادی را تجربه میکند و این شتاب خیلی زود از بین میرود.

البته باید بگویم عدم استفاده از کاتالیزور در خودرو طبق قوانین راهنمایی و رانندگی تخلف است و راننده جریمه می شود و اگر میزان آلایندگی خودرو زیاد باشد خودرو به پارکینگ برده میشود.

معایب حذف کاتالیزور

1: اگر در خودرو از کاتالیزور استفاده نشود تولید مواد سمی توسط خودرو 30 برابر بیشتر میشود.
2: مصرف سوخت خودرو بسیار زیاد میشود و صدای موتور نیز خیلی زیاد میشود.

بازه ی تعویض کاتالیزور

عموما عمر کاتالیزور با عمر خودرو به اتمام میرسد اما در برخی موارد کاتالیزور معیوب میشود که باید آن را تعویض کنید ، چون عملکرد مناسب خود را نخواهد داشت و دیگر نمیتواند گازهای سمی خودرو را تصفیه کند و آلودگی هوا به میزان 5 برابر بیشتر میشود.
بهترین راهکاری که می توانید از سلامت کاتالیزور مطمئن شوید معاینه فنی است که این کار باید در بازه های معین انجام شود.

نکته :

در برخی موارد میتوان با تعمیر کردن کاتالیزور مشکل را حل کرد ، پس زمانی که با نقص در کاتالیزور مواجه شدید ابتدا اقدام به تعمیر و اگر تعمیر میسر نبود کاتالیزور را تعویض کنید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *