خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, مطالب

مهمترین نکاتی که میتوانند منجر به خرابی کاتالیزور شوند

خرابی کاتالیزور

خرابی کاتالیزور

از جمله مهمترین دلایلی که میتواند باعث خراب شدن کاتالیست شود این است که در ابتدا خودرو فرسوده باشد و دلیل بعدی این است که شبکه های کاتالیست به دلیل عمر زیاد مسدود شده باشند و این امر باعث عدم عبور دود حاصل از احتراق موتور میشود و دود راهی برای عبور از کاتالیزور ندارد که در نتیجه امکان خروج از اگزوز را نخواهد داشت.
اگر دود راهی برای خروج از اگزوز نداشته باشد پس در نتیجه هوا نیز راهی برای ورود ندارد و به همین خاطر فرایند فعالیت موتور خودرو بشدت تحت تاثیر قرار میگیرد باعث افت عملکرد موتور خودرو میشود.

خرابی کاتالیزور بدلیل تغییر دما و گازهای خروجی

اگر بخواهم در این زمینه مثالی بزنم باید بگویم زمانی که واشر سرسیلندر خودرو دچار خرابی شود باعث ورود آب و روغن به محل احتراق میشود که در نتیجه گازهایی که از کاتالیزور خارج میشوند آلوده شوند و در نهایت منجر به آسیب دیدن کاتالیست میشوند.

مکمل های انژکتور

در صورتی که از مکمل های انژکتور یا اکتان بوستر ها استفاده می کنید باید بگویم این مواد می توانند منجر به خراب شدن کاتالیزور شوند و به همین خاطر از استفاده چنین موادی پرهیز کنید.

نقص در عملکرد سیستم جرقه خودرو

نکته ی مهمی که برای سلامت کاتالیست خودرو بسیار اهمیت دارد سیستم احتراق خودرو است .
چرا که در صورت نقص در سیستم احتراق هوا و سوخت به صورت ناقص می سوزند و همین امر میتواند دلیلی بر خراب شدن کاتالیست شود.
دلیل دیگر خرابی کاتالیزور داغ شدن بیش از حد کاتالیزور خودرو است که شما مجبور خواهید شد بعد از خراب شدن آن را به خریداران کاتالیست کهنه بفروشید.

خرابی کاتالیزور بدلیل ضربه خوردن

از رایج ترین دلایلی که میتواند منجر به خراب شدن کاتالیزور شود ضربه خوردن آن است.
در صورتی که در جاده های ناهموار رانندگی می کنید باید با سرعت ایمن رانندگی کنید چرا که مسیرهای ناهموار از جمله رایج ترین دلایلی هستند که میتوانند کاتالیزور خودروی شما را خراب کند.
در انتها باید بگویم به دلیل با ارزش بودن فلزات کاتالیزور شما میتوانید این فلزات را به خریدار کاتالیزور کهنه بفروشید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *