خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیست استوک, مطالب

فرایند بازیافت کاتالیست توسط خریدار کاتالیست استوک

خریدار کاتالیست استوک

فرایند بازیافت کاتالیست های خودرو توسط خریدار کاتالیست استوک
این نوع کاتالیست ها که به کانورتور نیز شهرت دارند در قسمت اگزوز خودرو قرار دارند و وظیفه ی ین قسمت این است که دود های تولید شده توسط خودرو را تصفیه میکنند و تمامی فلزات سنگین انها را جذب می کنند و بدین واسطه آلودگی بسیار کمی ایجاد میشود.
کاتالیست کانورتور این قابلیت را دارد که تا 90 درصد سموم ناشی از تولید گاز خودرو را جذب خود کند به همین خاطر استفاده از کاتالیست کانورتور در خودرو برای سلامت محیط زیست امری ضروری است.

قطعات تشکیل دهنده ی کاتالیست کانورتور

قطعات کاتالیست کانورتور شامل :
فلزات پلاتین و رودیوم و همچنین پالادیوم هستند که این فلزات بر روی کاتالیست پخش میشوند و فرآیند جذب سموم را انجام میدهند.
با توجه به اینکه سالانه خودرو های زیادی تولید میشود به همان نسبت کاتالیست نیز تولید میشود و با پایان یافتن عمر خودرو ، عمر این کاتالیست ها نیز به اتمام میرسد که میتوان این کاتالیست ها را به خریدار کاتالیست استوک که در همه ی گاراژها فعالیت میکنند بفروشید.

فلزات گرانبها

بدلیل اینکه فلزات مورد استفاده در کاتالیست پلاتین و پالادیوم و همچنین رودیوم هستند و قابلیت سم زدایی را دارند مورد توجه خریدار کاتالیست استوک است و در مکانهای بازیافت می توان این کاتالیستها را به فروش رساند.
نکته ی مهمی که در رابطه با کاتالیست باید متذکر شوم این است که کاتالیستها دارای عمر معینی هستند و در صورتی که عمر آنها به اتمام برسد ارزش ذاتی آنها از بین میرود و خریدار کاتالیست استوک تمایل به خرید آن نخواهد داشت.

عمر کاتالیست

به طور کلی یک کاتالیست میتواند تا 4 سال عمر کند البته برخی دیگر فقط 3 سال عمر میکنند.
البته در صورتی که کاتالیست مسافت 80 تا 100.000 کیلومتر را نیز طی کند عمر آن به اتمام میرسد و پس از آن باید تعویض شود.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *