پالادیوم, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

دلایل خرابی کاتالیزور

دلایل خرابی کاتالیزور

دلایل خرابی کاتالیزور

1. یکی از رایج ترین دلایل خرابی کاتالیزور خودرو می توان به انسداد شبکه های آن به دلیل استفاده از سوخت غیر استاندارد و یا بخاطر طول عمر زیاد آن است . انسداد این شبکه ها باعث میگردد تا دود حاصل از سوخت موتور نتواند از طریق اگزوز خارج شود ، از طرفی دیگر هوای تازه به اندازه کافی به موتور نمی رسد ؛ در نتیجه گرفتگی بیش از حد شبکه ها سبب خرابی کاتالیزور و همچنین سبب کاهش راندمان موتور می گردد .

2. یکی دیگر از مشکلاتی که از دلایل خرابی کاتالیزور است ، تغییرات ایجاد شده در دما و ترکیب گاز های خروجی از موتور است . از آنجایی که این وسیله نسبت به ترکیب گاز ها تا حد قابل توجهی حساس است بنابراین مشکلاتی مانند خرابی واشر سر سیلندر که باعث ورود آب و روغن به محفظه موتور و همچنین تغییر گاز های خروجی می شود ، کاتالیزور خیلی سریع دچار آسیب می شود .

3. یکی از عام ترین دلایل خرابی کاتالیزور ، بوی بد است ؛ تقریبا می توان گفت بوی بسیار بد مانند بوی تخم مرغ گندیده .
4. افزایش ناگهانی مصرف سوخت .
5. بد کار کردن خودرو همراه با لرزش در حالت دور آرام .

چگونگی شستن کاتالیزور خودرو

همانگونه که بیان شد قیمت کاتالیزور به دلیل استفاده از فلزات گرانبها زیاد است و افراد معمولا به دنبال راهکاری هستند که بواسطه آن بتوانند با کمترین هزینه کاتالیزور خود را تعمیر کنند و همچنین هنگام انجام تست های معاینه فنی دچار مشکل نشوند ؛ یکی از بهترین راهکار های پیشنهاد شده ” شستشوی کاتالیزور ” می باشد که نیازمند هزینه و مهارت خاصی نیست .

این کار را صاحبان خودرو ها می توانند به راحتی بدون مراجعه به تعمیرگاه انجام دهند ؛ برای این کار فقط کافیست محلول شستشوی مخصوص کاتالیزور را تهیه کنید و آن را درون باک خودرو ریخته ، سپس شروع به حرکت در آوردن خودرو نمایید ؛ به این ترتیب سنسور اکسیژن و کاتالیست خودرو از آلودگی ایجاد شده بر روی آن پاک می شود .

دلایل خرابی کاتالیزور

مصرف کننده با خیالی آسوده می تواند از محلول شستشوی کاتالیست استفاده نماید چرا که با توجه به ویژگی هایی که دارد ، می تواند جهت از بین بردن آلودگی های موجود در کاتالیزور از آن استفاده کند و استفاده از آن به هیچ وجه به قطعات خودرو آسیب نمی زند .

 

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *