استخراج فلزات, پالادیوم, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست استوک, فلزات کاتالیزور, مطالب

دلیل استفاده از فلزات گرانبها در کاتالیزور

فلزات گرانبها در کاتالیزور

فلزات گرانبها در کاتالیزور

کاتالیزور ابزاری است که می تواند درصد گازهای سمی ناشی از تولید دود خودرو را کاهش دهد و به کاهش آلودگی هوا کمک بسیار زیادی کند و البته در بالا بردن راندمان خودرو نیز بهترین تاثیر را دارد.
فلزاتی که در کاتالیزور استفاده می شوند بسیار گرانبها هستند و می توانند دارای ارزش زیادی باشند.
اما اینکه چرا از این فلزات استفاده میشود را در این مقاله توضیح می دهیم پس تا انتهای این مقاله همراه کاتالیست بمانید.

فلزات گرانبها در کاتالیزور

در ابتدا باید بگویم که فلزات مورد در کاتالیزور عبارتند از :
پالادیوم ، رودیوم ، طلا، پلاتین که تمامی این فلزات گرانبها هستند.
دلیل اینکه در کاتالیزور از این فلزات استفاده میشود این است که این فلزات می توانند در جذب گازهای سمی خودرو بهترین عملکرد را داشته باشند و البته میتوانند در بالا بردن راندمان خودرو نیز تاثیر گذار باشند.

با توجه به اینکه آلودگی هوا امری خطرناک برای محیط زیست محسوب میشود باید بگویم استفاده از کاتالیزور یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش این آلودگی است و سازمان محیط زیست جهانی نیز بر این امر آگاه است و قوانینی را وضع کرده است تا این آلودگی کمتر شود.
از این رو شرکتهای خودروسازی برای اینکه بتوانند رقابت بهتری در صنعت خودرو سازی داشته باشند و نسبت به یکدیگر پیشی بگیرند از کاتالیزورهای با کیفیت و البته با این فلزات استفاده می کنند تا بتوانند در کنار اینکه در کاهش آلودگی سهیم باشند فروش بهتری در خودرو های خود داشته باشند.
نکته ی دیگر در مورد استفاده از کاتالیزور این است که قوانین راهنمایی و رانندگی نیز خودرو ها را به استفاده از این ابزار اجبار کرده است و نداشتن این وسیله میتواند منجر به جریمه شدن خودرو شود.

خرید فلزات کاتالیزور

زمانی که عمر کاتالیزور به اتمام میرسد افرادی که در امر استخراج فلزات گرانبهای کاتالیزور فعالیت می کنند این وسیله را از شما خریداری می کنند و بعد از جمع آوری مقدار زیادی از این کاتالیزور ها اقدام به بازیافت فلزات گرانبهای آن میکنند.
البته باید بگویم استخراج این فلزات در حجم و ابعاد کم صرفه اقتصادی ندارد و باید حجم عظیمی از کاتالیزور های در اختیار داشته باشید تا بتوانید بهترین سود را از این بازار داشته باشید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *