استخراج فلزات, پالادیوم, پلاتین

فلز پالادیوم و کاربرد آن

پالادیوم

پالادیوم

پالادیوم چیست؟

پالادیوم در گروه فلزات پلاتین قرار دارد در حال حاضر یکی از پررونق ترین فلزات در سطح جهان محسوب می شوند.

قابلیت ها و مقدار کاربردی متنوع این نوع دارو در کنار کیفیت عالی ان در میان دیگر فلزات باعث شده است تا جهت استفاده برای ساخت وسایل و لوازم بسیاری وارد دنیای کار شود از طرفی به جهت اینکه پلاتین وفلزاتی که در دسته ی ان می باشند کمیاب بوده نسبت عرضه به تقاضای ان کم بوده و این موضوع باعث افزایش قیمت ان شده است.

ارتباط با پلاتین

ابتدا فلز پلاتین بود که در بازار کار جهانی بسیار مورد استقبال قرار گرفته بود اما در حال حاضر شاهد رونق گیری فلزی پالادیوم هستیم این فلز نسبت به پلاتین موجودیت بیشتری داشته و بنابراین به سرعت جایگزین فلز پلاتین در صنعت شده است به همین جهت است که در پاره ای از اوقات شاهد بیشتر بودن قیمت فلز پالادیوم در بازارهای جهانی حتی نسبت به طلا بوده ایم.

پالادیوم و کاربرد آن

همان طور که اشاره کردیم این فلز قابلیت های بسیار زیادی نسبت به سایر فلزات داشته بنابراین در موارد بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار میگیرد  منابع مختلفی مانند جواهر سازی و ساعت سازی و ساخت بردهای کامپیوتری از جمله این منابع می باشند.

البته اساسی ترین کاربردی که این فلز دارد مربوط به کاتالیز‌‌ور بودن ان از بسیاری از ترکیبات شیمیایی می باشد.به همین جهت است ک استخراج این فلز در سطح جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در این مقاله تلاش می کنم تا بتوانیم با روش های معرفی استخراج این فلز این امکان را برای شما فراهم کنیم تا بتوانید با قطعات و ضایعاتی که در اختیارتان می باشد نسبت به این امر مهم اقدام کنید لازم است بدانید ک استخراج این عنصر برعکس تصور عوام کاری تقریبا ساده می باشد و ابزارهای پیشرفته ای برای ان مورد نیاز نیست و تنها کافی است چند محلول شیمیایی برای این کار تهیه کنید.

برای اطلاعات کامل تر در این خصوص به سایت کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

 

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *