پلاتین, تعویض, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیست استوک, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, رودیوم, کاتالیزور, مطالب

کاربرد پلاتین در عرصه ی پزشکی

پلاتین در عرصه ی پزشکی

پلاتین در عرصه ی پزشکی

بعد از گذشت هفته ها تا چند ماه با تشخیص و توسط پزشک مربوطه در کلینیک این وسایل از بدن شخص و بدون بیهوشی خارج می شود.ابزاری دیگر به نام پین می باشد که توسط پزشکان برای مصرف بی حرکت کردن شکستگی ها در بدن استفاده می شود.

همچنین معمولا برای شکستگی های دیگر مانند دست،پس از جراحی کردن سر پین در خارج از پوست باقی می ماند ک سپس بعد از گذشت چندین هفته که این قطعات شکسته خوب به یکدیگر چسبیده می شوند این پین ها در کلینیکی با پزشک مربوطه که ارتوپد می باشد خارج خواهد شد.

اگر فقط پیج ها تنها در داخل استخوان استفاده شود عموما دیگر نیازی به خارج کردن آن ها نیست و حتی می توانند بدون مشکل‌ تا آخر در بدن باقی بمانند.البته زمانی که سرپیچ زیر پوست باشند و باعث اذیت بیمار شود در این زمان نیاز به خارج کردن آن ها می باشد.

کاربرد پلاتین در عرصه ی پزشکی

گاهاً تعدادی از پیچ ها هم به طور کل به صورت موقت در بدن گذاشته می شود که باید پس از مدتی از بدن خارج شود.در بدن در قسمت دررفتگی مفصل پایینی بین تیبیا و فیبولا،جراح مخصوص این دو استخوان را بعد از جا انداختن با پیچ به هم وصل می کنند که این پیچ عموما بعد از ۶هفته از ناحیه مچ پا خارج می کنند.پلاک تهیه شده از ایمپلنت هایی هستند که برای بی حرکت کردن شکستگی های بدن مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

همچنین برای بی حرکت کردن شکستگی های قسمت های،بازو،ساعد،ساق،ران و لگن استفاده خواهد شد.البته این نکته هم گفته شود که پلاک ها از استخوان ها محکم ترند.

وقتی بعد از جوش زده شدن شکستگی،فضار و نیرویی که به استخوان بدن وارد خواهد شد بازهم توسط پلاک بر‌ روی استخوان جذب خواهد شد.این عمل باعث شده تا در مدت طولانی استخوان زیر‌فشار و همچنین نیروهای خارجی قرار نگیرد.

شاید فک کنیم که این عمل کار خوبی است ولی در واقع اشتباه میکنیم و به این صورت نخواهد بود چون استخوان برای قوی‌ ماندشان نیازمند به فشار و نیروهای خارجی که (نیروی وزن و عضلات)هستند که قرار گیرند و اگر این نیروها و فشار به استخوان وارد نشود عمل پوکی در آن ها صورت خواهد گرفت.

دلیل پوکی استخوان در افرادی که بطور طولانی در حال استراحت هستند و فضانوردان که مسلما کمتر تحت تاثیر نیروی جاذبه می باشند هم به همین صورت است.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *