خاک کاتالیزور, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست استوک, خریدار کاتالیست دسته دوم, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, خریدار کاتالیست مستعمل, فلزات کاتالیزور, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور

قطعه ای حیاتی به نام کاتالیست و تعویض آن

کاتالیست و تعویض آن

کاتالیست و تعویض آن

قطعه ای حیاتی به نام کاتالیست و تعویض آن و خرابی

امروزه به دلیل اینکه آلودگی هوا ساخت دست انسان هر روز بیشتر از از دیروز می شود محیط زیست انسان ها را تهدید می کن.

اهمیت این قطعه در پایین آوردن آلودگی هوای شهرها چند برابر شده است. مبدل های کاتالیست که در حال حاضر بر روی خودروهای تولیدی در ایران نصب میشود تا مقدار آلودگی ها را کم کند بعد از ۸۰ هزار کیلومتر عملاً کارایی خود را از دست داده و آزمایش آن نشان می‌دهد از این مرحله به بعد میزان آلودگی خودرو افزایش می یابد.

از لحاظ زمانی نیز میانگین عمر مبدل کاتالیستی چیزی حدود ۴ سال است و بعد از آن برای خراب نشدن خودرو و همچنین میزان آلودگی باید کاتالیست را عوض کرد.

کاتالیست و تعویض آن

هزینه تعویض کاتالیزور چقدر است؟

یکی دیگر از موارد خاص مهمی که باید مطرح شود بست در زمینه کاتالیست و تعویض آن است همانطور که در کشورهای اروپایی و کشورهای پیشرفته به محیط زیست اهمیت زیادی داده می شود هزینه تعویض این قطعه حیاتی در بحث آلودگی محیط زیست رایگان بوده و رانندگان می توانند بدون اینکه هزینه یا پرداخت کنند به راحتی اقدام به تعویض این قطعه نمایند.
اما متاسفانه بحث مونته زیست همیشه یک بحث جانبی و بدون اهمیت در کشور ما بوده و است به همین دلیلی شده است تا هزینه تعویض این قطعه مهم ضروری و همچنین بالا در کشور ما باشد با توجه به گرانی های اخیر در بحث لوازم یدکی و مصرفی خودرو اینگونه به نظر می‌آید که تعویض این قطعه برای رانندگان خیلی اهمیت ندارد و پرداخت قیمت زیاد این قطعه برای بسیاری از رانندگان چندان عقلانی نیست و این امر موجب آلودگی محیط زیست می شود.

دلایل خرابی کاتالیزور چیست؟

کاتالیست ها به خاطر ساختار خود ی حساس و شکننده به نظر می‌آید به همین دلیل می‌توانند در صورت رعایت نکردن بعضی نکات به صورت آسیب ببیند.

جهت کسب اطلاعات جامع تر در خصوص کاتالیست ها به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *