خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیست مستعمل, مطالب

کاربرد کاتالیزور برای خودرو ها چیست؟

کاربرد کاتالیزور

کاربرد کاتالیزور
استفاده از کاتالیزور در خودرو دارای اهمیت ویژه ای است و میتواند برای سلامت محیط تاثیر مثبت زیادی بگذارد و در این مقاله می خواهیم به معرفی این ابزار ارزشمند در خودرو و همچنین کاربرد کاتالیزور بپردازیم ،

پس تا انتهای این مقاله از وبسایت کاتالیست همراه ما بمانید.
کاتالیست یا همان کاتالیزور که از پایه ای از جنس سرامیک تولید شده است و از فلزات زیر نیز تشکیل شده است:
پلاتین ، پالادیوم و همچنین رودیوم .
این فلزات برای کاهش میزان آلودگی گاز سمی خودرو مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند قبل از این که دود سمی خودرو وارد محیط زیست شود آن را تصفیه کنند و تمام گازهای سمی را جذب خود میکنند.

کاربرد کاتالیزور و عمر آن

عمر کاتالیزور با اتمام عمر خودرو به اتمام میرسد و
مگر اینکه کاتالیزور دچار آسیب دیدگی شود یا اینکه آب و روغن وارد کاتالیزور شود که در چنین شرایطی باید تعویض شوند و این فرایند تعویض می بایست حداکثر بعد از 4 سال انجام شود.
نکته:
تعویض کاتالیزور می تواند در سلامت و طولانی شدن عمر خودرو کمک زیادی کند پس شما میتوانید یه سن مناسب برای کاتالیزور در نظر بگیرید و بعد از رسیدن به آن زمان اقدام به تعویض کاتالیزور کنید.
البته باید بگویم این کار برای سلامت خودرو است و عملا عمر کاتالیزور به اتمام نرسیده است.

کاربرد کاتالیزور در زمان بازیافت

کاتالیزور از فلزات گران بها تولید شده است و زمانی که کاتالیزور را تعویض میکنید مهمترین دغدغه از بین بردن کاتالیزور فرسوده است و برای این مشکل می توانید آن را به خریدار کاتالیزور فرسوده بفروشید.
البته توجه داشته باشید تعویض کاتالیزور امری تخصصی است و شما باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا فرایند تعویض بدون نقص انجام شود.

نکته 2:

اگر خریدار کاتالیزور دسته دوم هستید باید بگویم بازیافت کاتالیزور در حجم کم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست و برای این امر شما باید یک گاراژ بزرگ داشته باشید و بعد از رسیدن به مقدار کافی کاتالیزور فرایند بازیافت را انجام دهید.

امیدوارم در این مقاله کاربرد کاتالیزور را به خوبی درک کرده باشید و البته برای مطالعه ی مقاله های بیشتر لینک زیر را میتوانید کلیک کنید.

 

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *