خاک کاتالیزور, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست استوک, خریدار کاتالیست دسته دوم, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, خریدار کاتالیست مستعمل, فلزات کاتالیزور, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

ساختار و اجزای کاتالیزور خودرو

ساختار کاتالیزور

ساختار کاتالیزور

ساختار کاتالیزور خودرو

مبدل کاتالیزوری از مواد متفاوتی تشکیل می‌شود هسته یا بستر کاتالیسم باتوجه به وسیله نقلیه متفاوت می‌باشد

به عنوان نمونه وقتی که از این دستگاه در خودرو استفاده می شود هسته آن معمولاً یک مونولیت سرامیکی با ساختار لانه زنبوری ایجاد می‌کند.

در هنگام تولید زیاد می توانند ارزان باشند پلهای فلزی یکپارچه ای که از ترکیب شدن آهن و آلومینیوم ساخته می شوند در بعضی کاربرد ها مورد استفاده قرار می‌گیرند هسته های فلزی در صورت تولید برای بکارگیری در مسیرهای کوچک از قیمت پایین تری برخوردار هستند

مثل اتومبیل های ورزشی که در آنها فشار پایین و قابلیت اطمینان تحت بار ثابت و بالا امری ضروری است هر دوی این موارد به منظور تهیه سطح وسیع برای پشتیبانی از روکش کف کاتالیزور طراحی می شوند.

ساختار کاتالیزور

بهتر است بدانید روکش کاتالیزوری حامل مواد قابل شستشو است که برای پخش کردن مواد در سطح بزرگی استفاده می شود.

اکسید تیتانیوم، اکسید آلومینیوم، دی اکسید سیلیکون یا ترکیبی از سیلیس آلومینا هم می‌توانند استفاده شود.

مواد کاتالیزوری قبل از استفاده در هسته در روکش واشر معلق می ماند مواد روکش دارای سطح نامنظم و ناهمواری برای بالا بودن سطح هستند که به حداکثر رساندن سطح فعال از نظر کاتالیزوری برای واکنش با اگزوز موتور کمک رسانی می کند.

در برخی موارد از سدیم، آهن، منگنز و نیکل هم استفاده می کنند با این حال بعضی از شرکت‌ها استفاده از بعضی از این ترکیب ها را منع می کنند.

ساختار کاتالیزور و اجزای کاتالیزور خودرو

کاتالیست‌ها بخش اصلی زیر تشکیل شده اند:

ماده کاتالیزگر: این بخش از فلزاتی مثل پالادیوم رودیوم پلاتین طلا کادمیوم یا ترکیبی از آنها تشکیل می‌شود البته استفاده از این فلزات ارزشمند موجب بالا بردن قیمت کاتالیزور اگزوز می‌شود به اهمیت حفظ و نگهداری آن را برای اون بیشتر نشان می‌دهد.

هسته کاتالیزور: این بخش بستری از جنس سرامیک مولی تر است که بیشتر وقتها ساختار لانه زنبوری دارد و در مرکز کاتالیسم قرار دارد.

لایه اکسیدی: این لایه متشکل از اسید آلومینیوم سیلیکا لومینا یا دی اکسید تیتانیوم می باشد وظیفه لایه اسیدی محافظت و نگهداری از ماده کاتالیزگر میباشد.

جهت کسب اطلاعات جامع تر درخصوص کاتالیزور ها به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *