خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست دسته دوم, قیمت کاتالیزور, مطالب

خطرات بازیافت پلاتین از کاتالیزور

خطرات بازیافت پلاتین از کاتالیزور

خطرات بازیافت پلاتین از کاتالیزور

با توجه به این که نمک‌های پلاتین ، رودیوم ، پالادیوم و محلول های دارای نمک‌ این فلزات سمی هستند ، دوره های بازیافت آنها بسیار خطرناک است و برای بازیافت آنها نیاز به مهارت ، دانش و تجربه زیادی است .
با توجه به اینکه مقدار کمی از کاتالیست ها را پالادیوم رودیوم و پلاتین تشکیل می‌دهند و از سوی دیگر حجم کاتالیست‌ ها زیاد است باید مقدار زیادی از ضایعات باقی مانده از این فلزات گرانبها وارد مرحله بازیافت شوند .

 

افرادی همواره به طور خودسرانه و بدون اینکه اطلاعات کافی در زمینه کاتالیست ها داشته باشند کاتالیست ها را از خودرو جدا می کنند که این کار مشکلات و آسیب های جدی را برای خودرو وارد میکند ،

عدم استفاده از کاتالیزور چه خطرات دارد؟

مصرف سوخت خودرو افزایش می یابد .
آلایندگی خودرو تا ۳۰ برابر زیاد می شود .

همچنین طبق قوانین راهنمایی و رانندگی ، خودروهایی که از کاتالیزور استفاده نکنند مشمول جریمه هستند . به همین خاطر تمام شرکتهای خودرو سازی موظف به استفاده از کاتالیزور بر روی خودروهای خود هستند.

خطرات بازیافت پلاتین از کاتالیزور

صدای موتور نیز زیاد می شود ، در رابطه با اینکه صدای موتور افزایش می یابد برخی معتقدند که خودرو راحت تر نفس می کشد .
این یک باور غلطی است که در میان برخی از افراد بویژه جوانان جا افتاده است آنها تصور می کنند که با برداشتن کاتالیزور از روی خودرو ، خودرویشان سرعت بیشتری می‌گیرد ؛ اما باید توجه نمود که این تفکر کاملاً اشتباه است چرا که نتیجه معکوس دارد دلیل آن هم این است که خودرو در روزهای اولی که کاتالیزور ندارد سرعت می‌گیرد اما به مرور زمان که موتور آن آسیب می بیند از شتاب آن کاسته می شود .

از مزایایی که یک کاتالیز برای خودرو می‌تواند داشته باشد این است که هوای وارد شده به خودرو را کنترل می کند که همراه با خروج کاتالیزور هوای ورودی نیز از کنترل باز می ایستد .

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *