خاک کاتالیزور, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست استوک, خریدار کاتالیست دسته دوم, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, خریدار کاتالیست مستعمل, فلزات کاتالیزور, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور

علل خرابی کاتالیست را شرح دهید؟

علل خرابی کاتالیست

علل خرابی کاتالیست

علل خرابی کاتالیست را شرح دهید؟

• یکی از رایج ترین علت های خرابی کاتالیست ها به گرفتگی منافذ اسفنجی آن برمی‌گردد چون که در صورت گرفتگی باعث می شود دود خروجی از سیلندر به آسانی از کاتالیست عبور نکند و این فشار بیش از حد باعث خراب شدن قطعه شود.

• یکی دیگر از دلیل های خرابی کاتالیست ها ضربه های فیزیکی به این قطعه باز خواهد گشت همانگونه که اشاره شد ساختار کاتالیز ها خیلی حساس و شکننده است در صورت ضربه وارد شدن به محفظه خارجی آن موجب می‌شود که کاتالیست خرد شود.

• خراب شدن سیستم جرقه زنی موتور از دیگر عواملی عواملی است که موجب خرابی پیش از موعد کاتالیست‌ها می شود چون که در صورت نبودن احتراق مناسب مخلوط هوا و بنزین به طور ناقص می سوزد و گازهای حاصل از این احتراق ناقص موجب آسیب دیدگی کاتالیست‌ها خواهد شد.

• ریختن مکمل های انژکتور شور در باک یا اکتان بوستر ها برای کاتالیزور خطر دارد زیرا از این مواد در خودروتان استفاده نکنید.

همچنین علل دیگر:

• همچنین کاتالیست برای بالابردن دما بسیار حساس است به گونه‌ای که اگر دمای این قطعه بیشتر از حد مجاز برسد موجب خرابی و از بین رفتن خاصیت شود این مشکل زمانی به وجود می‌آید که دمای موتور به دلیل های گوناگون بیش از حد بالا رود.

• در منطقه هایی که آب و هوای شرجی دارند توتوبت نقش بسیار بالایی در پوسیدگی و خراب شدن منجر به عوض کردن زودهنگام اگزوز و کاتولیسم دارد.

• میزان خالص گازهای خروجی از سیلندر برای سلامت کاتالیست خیلی مهم است چون اگر گازهای خروجی به موارد دیگر آغشته شود مخلوط شود به مرور زمان اثر خود را از بین می برد

برای مثال وقتی که واشر سر سیلندر خودرو مشکل پیدا می کند و ترکیب روغن و آب وارد سیلندر می شود ناچارن گازهای خروجی به مواد بالا آغشته می‌شود و به کاتالیست ها آسیب می رساند.

جهت کسب اطلاعات جامع تر در این خصوص به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *