استخراج فلزات, پلاتین, خاک کاتالیزور, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور استوک, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور کهنه, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست استوک, خریدار کاتالیست دسته دوم, خریدار کاتالیست فرسوده, خریدار کاتالیست کهنه, خریدار کاتالیست مستعمل, رودیوم, فلزات کاتالیزور, قیمت کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

شرحی بر فلز پلاتین و کاربرد آن در پزشکی

فلز پلاتین

فلز پلاتین

شرحی بر پلاتین و کاربرد آن در پزشکی

پلاتین نوعی از عنصرهای شیمیایی است و از فلزات به شمار می آید پلاتین عنصری که عدد اتمی آن ۷۸ و نشانه اختصاری پلاتین pt می باشد.

ویژگی های فلز پلاتین

از ویژگی های فلز پلاتین ميتوان به این اشاره کرد که فلز خاکستری براق است و زمانی که خالص باشد نرم و قابل انعطاف و هادی مي شود.

فلز پلاتین در سال ۱۷۳۵ به وسیله Julius Scaliger دانشمند برجسته ایتالیایی کشف شد.

پلاتین فلزی است که از زیبایی بسیار بالایی برخوردار است و زمانی که خالص باشد به رنگ نقره‌ای دیده می شود این نوع فلز چکش خوار و مفتول پذیر می باشد این نوع عنصر به طور گسترده در جواهرسازی ،سیم های فلزی، ظرف‌های مخصوص آزمایشگاهی و تجهیزات عناصر حرارتی ترموکوپل دار استفاده می شود.

مصارف پلاتین

در اتصالات الکتریکی ،دستگاه های مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی و در دندانسازی از عنصر پلاتین نیز استفاده می شود.
در کوره های الکتریکی با حرارت بالا از عنصر پلاتین به علت مقاومت بالای سیم های پلاتینی که دارد استفاده می شود.

همچنین در ساخت پوشش موشک ها سوخت موتور جت از عنصر پلاتین نیز استفاده می شود. به عنوان یک کاتالیزور قابل اطمینان برای فرآیندهای تولید اسید سولفوریک کاربرد دارد.

همچنین از فلز پلاتین برای یک کاتالیزور برای تولیدات نفتی هم استفاده می شود.

بیشترین صدر کاربرد عنصر پلاتین به عنوان کاتالیزور در پیل های سوختی و در دستگاه های ضد آلودگی اتومبیل ها نیز می باشد خیلی زیاد در سیستم های حفاظتی کاتلی برای کشتی های بزرگ مشکن های فولادی و لوله کشی ها نیز استفاده می شود.

از این عنصر به عنوان کاتالیزور rd فرایند تبدیل کردن الکل به فرمالید استفاده می کند برای کاربردهای تجاری فندک ها از کاتالیزور نیز استفاده میکنند.

قیمت عنصر کاتالیزور دارای تنوع خیلی زیادی می باشد در زمان های گذشته از از این نوع سر به جای طلا استفاده می شد.

جهت کسب اطلاعات جامع تر در خصوص پلاتین به سایت  خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

 

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *