استخراج فلزات, پالادیوم, پلاتین, تعویض, خرابی کاتالیزور, خریدار کاتالیزور فرسوده, خریدار کاتالیزور مستعمل, خریدار کاتالیست مستعمل, فلزات کاتالیزور, کاتالیزور, مطالب

سریع کاتالیزور معیوب را تعویض کنید!!!

کاتالیزور معیوب

کاتالیزور معیوب

به جرات میتوان گفت که کاتالیزور از مهمترین قطعات خودرو محسوب میشود .
چرا که این ابزار می تواند در سلامت محیط زیست نقش ایده عالی را داشته باشد.
کاتالیزور با دارا بود فلزاتی همچون پلاتین ، طلا و رودیوم گازهای سمی ناشی از تولید دود خودرو را تصفیه میکند و تبدیل به گاز دی اکسید کربن می کند.
این فرایند میتواند جلوی آلوده شدن محیط زیست را بگیرد و با توجه به اینکه دارا بودن کاتالیزور در خودرو ها از قوانین راهنمایی و رانندگی است در صورت خراب بودن و یا عدم استفاده از کاتالیزور راننده خودرو جریمه می شود.

برخی از مواردی که نشان میدهد کاتالیزور معیوب شده است

1: زمانی که با تکان دادن کاتالیزور صدای سنگ ریزه بشنوید، که در صورت ضربه خورد شدید در اثر دست انداز ایجاد میشود.
2: اگر متوجه کاهش شتاب خودرو شدید ممکن است ایراد از کاتالیزور باشد.
3: از رایج ترین مواردی که بیان گر خرابی کاتالیزور می باشد بوی بد شبیه تخم مرغ گندید است و اگر مشکل را برطرف نکنید این بوی بد بیشتر و بیشتر میشود.

قیمت کاتالیزور

قیمت کاتالیزور بسیار زیاد است و در صورتی که این قطعه دچار خرابی شود در ابتدا باید اقدام به تعمیر آن کنید که در ادامه به برخی از موارد مرتبط با خرابی کاتالیزور اشاره می شود.
1: در برخی موارد ممکن است کاتالیزور با اختلال دما رو به رو شود که تعمیرکار به بوسیله دستگاه حرارت سنج اینفرارد می تواند خرابی را پیدا و تعمیر کند.
2: برخی موارد هم ممکن است با یک شستشوی ساده کاتالیزور مثل روز اول خود کار کند.

استخراج فلزات کاتالیزور معیوب

با توجه به اینکه فلزات مورد استفاده در کاتالیزور از جمله فلزات کمیاب هستند ، بعد از اینکه عمر کاتالیزور به اتمام برسد خریداران کاتالیزور فرسوده اقدام به خریداری این قطعات میکنند و فلزات موجود در این قطعه را استخراج میکنند.
افرادی که اقدام به استخراج فلزات کاتالیزور میکنند باید حجم زیادی از کاتالیزورها را در اختیار داشته باشند تا فرایند بازیافت و استخراج فلزات کاتالیزور برای آنها صرفه ی اقتصادی داشته باشد.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *