پالادیوم, پلاتین, رودیوم, فلزات کاتالیزور, کاتالیزور

ایمپلنت ها و پلاتین در بدن چگونه عمل می کنند؟

پلاتین در بدن

پلاتین در بدن

ایمپلنت ها و پلاتین در بدن چگونه عمل می کنند؟

یکی دیگر از این وسیله ها دین است از این وسیله پزشک جراح برای بیحرکت کردن شکستگی ها نیز استفاده می کند بعضی وقت ها بخصوص در شکستگی های دست بعد از عمل جراحی سر پین در بیرون از پوست باقی می ماند.

در این گونه موارد بعد از طی شدن چند هفته که قطعات شکسته شده به اندازه کافی به یکدیگر متصل می شوند پین ها در کلینیک به وسیله پزشک ارتوپد خارج می شود گاهی اوقات اگر پیشوا به تنهایی به داخل استخوان ها به کار برده شود.

در این صورت نیازی به خارج کردن ندارند و می توانند تا آخر عمر بدون به وجود آمدن مشکلی در بدن باقی بمانند در بعضی موارد سرپیچ زیر پوست باقی می ماند و بیمار را اذیت می‌کند ممکن است نیاز به خارج کردن آن باشد.

بعضی از پیشوا همیشه به طور وقتی گذاشته می‌شوند و بعد از گذشت مدتی باید خارج شوند به طور مثال دررفتگی مفصل پایینی بین تیبیا و فیبولا پزشک جراح این دو استخوان را بعد از جااندازی با یک پیش به یکدیگر وصل می کند این پیچ بعد از ۶ ماه از مچ پا خارج می شود.

چرا بعضی از ایمپلنت ها و پلاتین در بدن باید از بدن خارج شود؟

نوعی از ایمپلنت ها از آنها برای بی حرکت کردن شکستگی ها استفاده می شود پلاک نام دارند برای بی حرکت کردن شکستگی های بازو ساعد لگن ران و ساق از پلاک نیز استفاده می شود پلاک ها از استخوان ها محکم تر و مقاوم ترند به همین دلیل بعد از جوش خوردن شکستگی نیروهایی که به استخوان وارد می شود همچنان به وسیله پلاک روی استخوان جذب می شود.

این عمل باعث می شود تا در زمان طولانی استخوان تحت فشار نیروهای خارجی قرار نگیرد ظاهراً این چیز خوبی به نظر می‌آید اما اینگونه نیست برای اینکه استخوان ها بتوانند قوی بمانند و قوی عمل کنند باید به طور مرتب تحت فشار و نیروهای خارجی قرار بگیرند.

در صورتی که نیروهای گفته شده به استخوان وارد نشود در آنها به وجود می آید;به همین دلیل کسانی که در مدت زیادی در بستر استراحت می کنند و یا در فضانوردی که کمتر تحت تاثیر نیروی جاذبه هستند دچار پوکی استخوان می شود.

این عمل بیشتر در ران و ساق دیده می‌شود و درد لگن و بازو و ساعد کمتر به وجود می آید.

ایمپلنت ها و پلاتین در بدن

بنابراین همه پلاک های ران و ساق پا بعد از اینکه شکستگی آنها جوش خورده به هم متصل شدن و مقاومت را به دست آوردند باید بدن خارج شود این زمان معمولاً بین ۱ و نیم تا دو سال است بعد از این مدت پزشک جراح از استخوان عکسبرداری می کند و اگر تشخیص داد که شکستگی به اندازه کافی محکم شده و دیگر نیازی به پلاک ندارد باید آن را از بدن خارج کند.

آیا میله های داخل استخوان هم باید خارج شوند؟

نیل ها یا میله های داخل استخوان که در ران و ساق هستند هم مثل پلاک بهتر است بعد از جوش خوردن کامل شکستگی خارج شوند اما ایمپلنت ها مثل پلاک ها باعث پوکی استخوان می شوند و تاکید زیادی برای خارج کردن آنها از ران و ساقه نیز وجود ندارد.

جهت کسب اطلاعات جامع تر دراین خصوص به سایت خرید کاتالیست فرسوده و مستعمل مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *